DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 02.06.2014 09:16:19 

Sbor dobrovolných hasičů Ženklava

Aktuality

 

31.5.2014 - 10:00

Naše družstvo se zůčastnilo okrskové soutěže, kde jsme obsadili třetí místo.

 

30.5.2014 - 15:00 

Naše jednotka se podílela na akci Dětský den, ale počasí moc nepřálo. I přesto přišlo mnoho dětí, které si mohly prohlédnout naší techniku.

CAS 15 - MB 1+6

 

28.5.2014 - 07:48

Technická pomoc - Ženklava

Jednotka po celé dopoledne měla několik událostí spojených s vydatnými dešti z předešlého dne. Čistili jsme propust na horním konci za použití krtka. Pak jsme se snažili pročistit kanál od sklepa u domu čp. 157 za použití krtka, ale výsledek ukázal na zborcený kanál. V dalším domku čp. 194 jsme vyčistili sklep od naplaveného bláta a propláchli kanál, který ústil do potoka. Poslední událost byla odčerpání vody z montážní jámy. Poté se jednotka vrátila na základnu, kde jsme museli umýt použité hadice a nářadí.

CAS 15 - MB  1+4

 

22.5.2014 - 10:00

Tento den nás navštívily děti mateřské školy. Prohlédly si naší techniku a také si zasříkaly vodou. Po prohlíce hasičárny děti dostaly něco k zakousnutí (Štramberské uši) a každý trochu minerálky. Doufáme, že děti byly spokojené a příště přijdou zas.

 

16.5.2014 - 10:55

Technická pomoc - Ženklava 

Jednotka vyjela na kontrolu toku Sedlnice a propustků na přítocích. V některých částech obce voda již protékala po místních komunikacích, ale budovy neohrožovala. Jen u domu čp. 49 docházelo k zaplavovaní suterénu přes okno. Jednotka dovezla pytle s pískem  a okno založila proti vnikání vody. Pak ještě vykopala drážku pro obtok vody. Poté se vrátila na základnu. Nadále byl sledován stav vody v korytě a také stav propustí.Po kulminaci vody jednotka  v 18:30 ukončila kontrolní činnost. 

CAS 15 - MB 1+5

 

2.4.20140 - 18:29

Požár - Ženklava čp. 200

Jednotka vyjela na žádost IBC Ostrava k požáru sazí v komíně. Po příjezdu byl průzkumem zjištěn poár v komínovém tělese. Jednotka za použítí RHP PG 6 požár lokalizovala. Po příjezdu jednotky HZS MSK Nový Jičín, která událost převzala, jednotka dále spolupracovala na likvidaci požáru.

CAS 25 - RTHP 1+4

Další jednotky : HZS MSK Nový Jičín

 

16.2.2014 - 11:27

Požár - Ženklava čp. 230

Jednotka vyjela k požáru zahradního domku u čp. 230. Po příjezdu byl zjištěn požár dřevěného přístřešku o rozměru cca 8x2 m, ve kterém je uloženo palivové dříví. Hasičí provedli uhašení pomocí 1 C proudu. Poté hasiči vyklidili doutnající dřevo na zahradu, kde bylo dohašeno. Škoda byla vyčíslena na 20 000 kč.

CAS 25 - RTHP 1+5

Další jednotky : JSDH Štramberk, JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín

Složky IZS : PČR Kopřivnice, ZPP HZS MSK Nový Jičín

 

 

 

Červen : hned 2.6. jsme po dohodě opět zkoušeli protlačit kanál u domu čp. 214. Za použití krtka na Dé hadici se pročištění podařilo v délce cca 25 m a majitel si oddychl. Aby taky ne, vždyť kopat nový kanál od sklepa není žádná sranda, když nejde použít technika.

Dnes 22.6.2012 těsně před 17náctou hodinou byla jednotka vyslána k požáru zděné chaty v blízkosti domu čp.223. V době příjezdu naší jednotky již na místě události zasahovaly jednotky JSDH Štramberk, JSDH Kopřivnice a HZS MSK Nový Jičín. Škoda byla odhadnuta na 50.000 kč.

Květen: měli jsme více práce. 19.5. jme byli čistit kanál domu čp. 214. Protlačeli jsme dva kanály, ale oba dva byly zborcené. Po odměření délky použitých hadic, jsme majiteli označili místa porušení potrubí. 

                                                                                                                       

26.5. se kanala soutěž okrsku Kopřivnice, na kterou navazovala další soutěž o Pohár rady města Kopřivnice. Naše družstvo v soutěži okrsku nedokončilo požární útok. V soutěži o Pohár rady města Kopřivnice jsme skončili na čtvrtém místě.

Duben : v tomto měsíci proběhlo školení jednotky a také jsme udržovali techniku. Kontolovaly se tlaky v pneumatikách, dolily a dobily se autobaterie. Také se naformátovaly baterie do ručních svítilen.

 

Březen :  17.3. Jednotka vyjela na žádost KOPIS Ostrava k požáru travního porostu v blízkosti Rd čp. 53. Po příjezdu na místo byl zjištěn požár, který se šířil vlivem silného větru k výměníkové plynové stanici. Jednotka za použití 1C proudu od CAS 25 zamezila dalšímu rozšíření požáru ve směru k výměníkové plynové stanici a do blízkého lesního prorostu. Na místo se dostavily jednotky JSDH Kopřivnice, Štramberk, Mořkov, Příbor a HZS MSK Nový Jičín, která událost převzala. CAS 25 pokračovala za použítí 1B  proudu v prolévání požářiště společně s dalšíni jednotkami. Z důvodu nepřístupnosti terénu došlo k několika uvíznutí zasahujících vozidel. Dále jednotka zřídila čerpací stanoviště pro kývadlovou dopravu vody, z podzemní požární jímky za použití  čerpadla Heron 80. Právě tyto vozidla, která dopravovaly vodu na místo požáru se potýkaly s problémy nevhodně parkujících vozidel našich občanů na místních komunikacích. To byl také jeden z důvodu, kdy při objíždění takto nevhodně parkujícího vozidla došlo k poškození vozidla CAS 32. Tímto se také obracíme na naše občany, kteří parkují na nevhodných místech aby svá vozidla umísťovali na vlastních pozemcích. Vždyť právě oni nebo jejich blízcí  můžou potřebovat hasiče, kteří nemohli projet po komunikaci.

 

Také v tonto měsíci prošlo naše vozidlo CAS 25 technickou kontrolou, která se opakuje každý rok. Prohlídka proběhla s malými závadami, které se běžne objevují na starších vozidlech.

 

Únor : Jako káždý rok i tento měsíc dochází k pravidelné technické prohlídce vozidla CAS 25. Již v Prosinci minulého roku, kdy jsme umývali komunikace v obci, jsme zjistili závadu motoru U CAS 25, kdy docházelo při zahřátí motoru k vyhazování vody z chladiče. Proto bylo rozhodnuto, že  v půlce Února převezeme vozidlo na opravu do Šenova u Nového Jičína. Při jízdě došlo k zadření třetího pístu před obcí Rybí a tak naše vozidlo dále pokračovalo na tažné tyči. Oprava proběhla dle domluvy a koncem Února bylo převezeno zpět do obce. Ihned druhý den po příjezdu jsme vozidlem prošli technickou kontrolou bez těžkých závad.

 

Leden : Jako každý začátek roku byly prováděny konroly techniky a odklízení sněhu z před hasičárny.

 

aktuality 2011

aktuality 2010

aktuality 2009

aktuality 2008

aktuality 2007